Urloch

Śniący

Description:

Urloch z Gór to jeden z dwóch Śniących, obsydian którzy schronili się w Ardanyan przed Pogromem, po czym zapadli w trwający cztery wieki sen. Podobnie jak jego brat, Urloch również jest początkującym adeptem, choć już raz dowiódł swoich umiejętności wychodząc zwycięsko z pojedynku z Jehutrą.

Skóra Urlocha jest ciemnoszara, wręcz grafitowa, co kontrastuje z jego ubiorem. Z jakiegoś powodu obsydianin upodobał sobie bowiem chodzenie w luźnych, białych lub beżowych hakamach.

Obsydianin jest silny nawet jak na przedstawiciela swojej rasy – cięzki, bogato zdobiony srebrem i misternymi grawerunkami miecz dwuręczny, z którym nawet troll mógłby sobie nie poradzić, jest dla niego zwykłym półtorakiem.

Ścieżka Fechtmistrza, którą wybrał, na pozór kłóci się z jego łagodnym i skromnym usposobieniem. Istotnie, obsydianie rzadko stają się Fechtmistrzami. Urlochowi udało się jednak znaleźć sposób, by wykorzystać swoje talenty nie tylko do ochrony słabszych Dawców Imion, ale również dodawania im otuchy. Urloch nie jest jednak prędki do miecza jak inni Fechtmistrze i zdaje się na przemoc wyłącznie wtedy, gdy jest to koniecznie.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce niedawno, gdy podczas ataku kultystów prawie padł jego brat, Brond. Żeby go uchronić, Urloch uciekł się do magii krwi, dodając w ten sposób ogromnej mocy swoim ciosom, ale równocześnie osłabiając własne siły życiowe na rok i jeden dzień.

Kiedy na pobojowisku straż zastała wycieńczonych i rannych bohaterów, Flim i Jhonda wykorzystali ten moment by oskarżyć obsydian o niedawne morderstwo głosiciela Mynbruje – tak jak wykazało ich śledztwo. Nie chcąc dopuścić do dalszego rozlewu krwi, ale przekonany o niewinności własnej i swojego brata, Urloch oddał się w ręce straży.

Bio:

Urloch

Wiek Legend Fryndlz Fryndlz