No'Gothotha

Horror z Hontiam

Description:

W przestrzeni fizycznej No’Gothotha istnieje w formie siedmu książek o białych, gładkich okładkach. Odbicie astralne ksiąg to jasne aury, które łączą się i przenikają jak oka tłuszczu pływające w wodzie. Na okładkach wybite są tytuły:

 1. Epistolarna Przenikliwość
 2. Włókno i Filigran
 3. Ukryty Półmrok
 4. Pożółkły Regent
 5. Wichry zmiany
 6. Nieopowiedziane Legendy
 7. Sny na Jawie
 • Od czasu do czasu książki zmieniają się tytułami bez zmieniania pozycji.
 • Głównym obszarem zainteresowań Horrora jest wiedza. Zdaje się ją kolekcjonować jak zabawki, wedle sobie tylko znanego klucza. Czasem pragnie zdobyć prawdziwe Imię smoka, czasem wiedzę o żonglowaniu – do zdobycia obu dąży z równą determinacją.
 • Dawcy Imion znajdujący się w pobliżu ksiąg mogą usłyszeć jego podszepty, obiecujące niewyobrażalną wiedzę i moc, jeśli tylko otworzą książkę i wpuszczą Horrora do środka. Jeśli Dawca przystanie na ofertę Horrora, zostaje przez niego naznaczony i od teraz Horror może używać go jako przekaźnika swoich mocy.
 • Po otwarciu którejś z ksiąg, można zauważyć czarne strony wypełnione ruchomym, płynącym tekstem, który zawija się i splata sam na sobie w niemożliwy sposób.
  book.jpg

Moce

 • Horror jest szczególnie czuły na światło. W jego obecności może do świata fizycznego wypuscić wessane i spaczone przez siebie dusze Dawców Imion, które pochłaniają i wciągają ofiary z powrotem do wnętrza Horrora.
 • Jedną z mocy Horrora jest porażenie wrogów promieniem światła. Zamiast jednak zabijać, No’Gothotha wysysa osłabionego Dawcę Imion do cna, po czym wciąga jego duszę do swojego wnętrza. Ofiara staje się spaczonym duchem na usługach Horrora, a w świecie fizycznym zostaje z niej tylko wysuszona, skurczona skorupa. Horror ma możliwość przywrócenia tak zabitych ofiar do życia, choć jeśli zechce, wrócą one naznaczone.

maxresdefault__1_.jpg

 • Istnieją dwa znane sposoby na fizyczne “wejście” do ksiąg i spotkanie Horrora w jego prawdziwej, astralnej formie.
 1. Otworzyć książkę, wytrzymać atak Horrora na tyle, by wpleść w nią wątek – co przeniesie tkającego do wnętrza księgi.
 2. Zostać wpuszczonym przez Horrora po zawarciu z nim układu.
Bio:

Książki odnalazł Mangalin w kaerze Hontiam. Kaer był kompletnie pusty, a na kamieniu wewnętrznej bramy śluzy wyryty był następujący relief.

hontiam.jpg

No'Gothotha

Wiek Legend Fryndlz Fryndlz