Khandif Al-Abshibi (Ibn al-Nafis)

Przedstawiciel dyscypliny Czarodzieja w Radzie Magów

Description:

Bogaty mężczyzna w średnim wieku, przystojny i elokwentny. Therański szlachcic o Marakańskich korzeniach i adept Czarodziej. To wszystko powszechnie znane fakty, w końcu Barsawia nadal jest prowincją Imperium Thery.

Khandif jest mistrzem Czarodziejstwa w radzie magów. Na tę samą pozycję zasadzają się krasnolud Amarok – dziadek Herghesta, Czarodziej i krasnoludzki wynalazca oraz t’skrang T’schrrt Zru’Ul, nauczyciel Herghesta i założyciel gildii, który niedawno obudził się z hibernacji. Jest w związku z obecną mistrzynią Ksenomancji, Eloną.

Bio:

Rodzina Khandifa wzbogaciła się na handlu niewolnikami w czasach przed Pogromem, kiedy było na nich wielkie zapotrzebowanie. Przodkowie Khandifa podbijali i sprzedawali w niewolę całe plemiona czarnych ludzkich nomadów, szakalowców, a nawet kilku Jinari.

Dokumenty odkopane przez Herghesta w bibliotece kaeru wskazują na to, że założenie faktorii rodziny Al-Abshibi w przedpogromowym Ardanyan miało na celu rozszerzenie oferty o “egzotycznych barbarzyńców” z Barsawii.

Ciekawa jest też pozycja autorstwa samego Khandifa, krótki traktat przeznaczony chyba tylko do wglądu jego rodziny, w którym w niepochlebnych słowach wyraża się o mieszkańcach Barsawii i analizuje możliwości reaktywacji handlu niewolnikami po otwarciu kaeru. Można tam znaleźć takie perełki jak:

“(…)charakterystyczna moralność i skłonność do przemocy dominujące ich mentalnością bliskie są instynktownym zachowaniom naturalnie obecnym u zwierząt.”

“Oczywistym jest, że Barsawianie są wśród najmniej inteligentnych i przenikliwych mieszkańców Imperium. Ich historia i polityka bezsprzecznie dowodzi, że nie są w stanie rozumieć konsekwencji swoich czynów.”

“Jeśli chodzi o Barsawian, są oni z natury fizycznie predysponowani do niewolnictwa. (…) Ich buntowniczą naturę można złamać treningiem o odpowiednim rygorze.”

Khandif Al-Abshibi (Ibn al-Nafis)

Wiek Legend Fryndlz mzywiol